Android Samsung İp Dns Ayarları

Android Samsung Galaxy İp Dns Ayarları nasıl yapılır ?

Android cihazınızdan bazı ağlarda internete giriş yapamayabilir yada bazı sitelere erişim sağlayamayabilirsiniz. Çeşitli sebeplerden dolayı DNS tanımlaması yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun için cihazınızda ip dns tanımlaması yada tanımlı olan dns adresini değiştirmeniz gerekmektedir. Bu yazım da Android cihazınıza manuel olarak İp Dns ayarı nasıl yapılacağını anlatacağım.

Android Samsung Ip Dns ayarı yapmak için ;

Öncelikle Android Samsung cihazınızdan ;

Menü den Ayarlar kısmına giriş yapın.

android samsung ip dns ayarı

Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra Wi-Fi (kablosuz) kısmına dokunun.

android samsung dns ayarı 1

Gelen kablosuz ağlar kısmın da bağlı olduğunuz kablosuz ağ adınız üzerinde parmağınızı basılı tutun.

android samsung dns ayarı 2

Ağ yapısını değiştirin yada gelişmiş seçenekler seçeneği açılana kadar parmağınızı ağınız üzerinde bekletin. Ağ yapısını değiştirin kısmına dokunun.

android samsung dns ayarı 3

facebook müşteri hizmetleri

Daha sonra gelen kısımda Gelişmiş Seçenekleri Göster kısmını işaretleyin.

android samsung dns ayarı 4

Gelişmiş seçenekleri göster kısmını işaretledikten sonra sayfa da aşağı doğru ilerleyin. Ip ayarları kısmındaki DHCP kısmını Statik olarak değiştirin. İp adresi kısmı açılacak bu kısma modeminizin ip adresine göre bir ip adresi tanımlayın. Örneğin modem ip adresiniz 192.168.2.1 ise bu kısma 192.168.2.2 yazabilirsiniz. modem ip adresinizden farklı olan bir ip adresi yazmanız gerekir. İp adresini yazdıktan sonra Ağ geçidi kısmına modem ip adresinizi yazın.

android samsung dns ayarı 5

İp adresi ve ağ geçidini yazdıktan sonra sayfa da aşağı doğru ilerleyin. Gelen kısım da dns adresi yazacağınız DNS1 ve DNS2 olarak iki kısım gelecektir. Bu kısımlara da bildiğiniz ve çalışan bir Dns varsa yazabilirsiniz. Ya da Google,Türk Telekom vb. Dns adreslerini yazabilirsiniz. Örnekte Google Dns adresleri yazılmıştır.

android samsung dns ayarı 6

Tüm ayarlarınızı doğru bir şekilde yaptıktan sonra ayarlarınızı kaydetmek için Kaydet butonuna dokunun. Ayarlarınız tamamlanmıştır giriş yapamadığınız yada sorun yaşadığınız internet sayfalarına giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Giriş yapma da sorun yaşarsanız cihazı bir kez kapatıp açın.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.