Huawei HG 520c Modem Kurulumu Port Açma İnternet Ayarları

Huawei HG 520c Modem Kurulumu İnternet Ayarları nasıl yapılır ?

Huawei Hg 520c modeminizin internet ayarlarını yapmadan önce İnternet servis sağlayıcınızın vermiş olduğu Adsl kullanıcı adı ve adsl şifreniz bilmeniz gerekir.

Huawei HG 520c Modem Kurulumu yapmak için ;

Modeminizin internet ayarlarını yapmak için bilgisayarınızı modeme Ethernet (LAN) portundan bağlayınız.

İnternet tarayıcınızın (internet explorer,google chrome,mozilla vb.) adres bölümüne 192.168.1.1 yazın ve Enter tuşuna basın.

huawei hg 520 c modem kurulumu

Gelen ekranda modem web ara yüzü kullanıcı adı ve kullanıcı şifresini yazın, fabrika ayarlarında web ara yüzü kullanıcı adı : admin şifre: admin olarak giriş yapın. Kullanıcı adı ve kullanıcı şifreyi girdikten sonra Tamam butonuna tıklayın.

huawei hg 520 c modem kurulumu 1

Modem ana sayfa ekranı gelecektir. Açılan sayfada adsl ayarlarınızı yapmak için sol kısımda Ayarlar kısmına tıklayıp WAN Ayarları kısmına tıklayın. Açılan sayfa da adsl kullanıcı adınızı ve adsl şifrenizi yazdıktan sonra Uygula butonuna tıklayın.

huawei hg 520 c modem kurulumu 2

facebook müşteri hizmetleri

 

Huawei HG 520c Modem kablosuz internet ayarlarını yapmak için ;

Modeminizin kablosuz internet ağ adını ve kablosuz şifrenizi ayarlamak için sol kısımda Ayarlar sekmesine tıklayıp Kablosuz Lan kısmına giriş yapın. Açılan sayfada kablosuz ağ adınızı ve kablosuz ağ şifrenizi belirledikten sonra  ayarları kaydetmek için Uygula butonuna tıklayın.

huawei hg 520 c modem kablosuz kurulumu

Huawei HG 520c Modem port açma ( yönlendirme ) ayarları ;

Modeminiz de güvenlik kamerası yada farklı bir cihaza erişim sağlamak için modeminiz de cihazın portunu açmanız gerekir. Modemde port açma işlemi yapmak için sol kısımda Ayarlar sekmesine tıklayıp NAT kısmına giriş yapın. Açılan sayfada port açacağınız cihaz ip adresi, port numarası ve port adını yazdıktan sonra Uygula butonuna tıklayın.

huawei hg 520 c modem port açma

Huawei HG 520c Modem yazılım güncelleme ;

Modem de yazılım güncellemesi yapmak için sol kısımda Araçlar sekmesinden Firmware Yazılım kısmına tıklayıp yazılım dosyasını seçtikten sonra Yazılım yükleme butonuna tıklayın. Yazılım yüklemesi bitinceye kadar bekleyin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.