İnstagram Hesap Silme Kapatma

İnstagram Hesap Silme Kapatma işlemi nasıl yapılır ?

İnstagram hesabınızı farklı nedenlerden kapatmak isteyebilir siniz. İnstagram hesabınız ele geçirilmiş olabilir veya giriş yapamayabilir siniz yada kişisel sebeplerden dolayı kapatmak isteyebilirsiniz. Bu yazım da İnstagram hesabınızı silme kapatma adımlarını nasıl yapacağınızı anlatacağım.

İnstagram hesabını tamamen silme kapatma işlemi ; 

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için İnstagram kalıcı hesap silme linkine tıklayın ;

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak silme kapatma işlemi için tıklayın.

Yada hesap silme işlemi için İnstagram hesabınıza üye girişi yapıp ana sayfa da bulunan profil bilgileri bölümüne girerek  profili düzenle kısmına tıklayın. Sayfa da  en alt kısımda bulunan hesabımı kalıcı olarak kapat kısmına tıklayarak da yapabilir siniz.

Linke tıkladığınızda gelen sayfa da oturum açma ekranı gelecektir. Gelen ekran da İnstagram oturum bilgilerinizle oturum açın.

instagram hesap kapatma

facebook müşteri hizmetleri

Bilgilerinizle İnstagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesap silme sayfası gelecektir. Gelen sayfa da hesap silme sebebinizi belirten sayfa gelecektir. İnstagram hesabınızı silme sebebinizi seçtikten sonra İnstagram hesabınızın şifresini yazmanız gereken kısım gelecektir. İnstagram şifrenizi yazdıktan sonra sayfanın alt kısmına ilerleyin.

instagram hesap silme kapatma

İnstagram hesabınızın şifresini yazdıktan sonra sayfanın altında bulunan Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat butonuna tıklayın. Bu işlemi onaylamanız durumunda fotoğraflarınız ve arkadaşlarınızla alakalı tüm paylaşımlarınız ve hesabınızda ki tüm bilgiler resimler vb. kalıcı olarak silinecektir. Tüm bunları yaptıktan sonra hesabınız silinmiş olacaktır.

Ancak unutmamanız gerekiyor ki sildiğiniz kullanıcı adını bir daha kullanmanız mümkün olmayacaktır. İnstagram kullanıcı politikasında değişiklik yapmadığı sürece aynı kullanıcı adı ile yeni bir hesap açamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.