Sony Xperia Yazılım Yükleme Sıfırlama Hard Reset

Sony Xperia Yazılım Güncelleme Sıfırlama Hard Reset Nasıl Yapılır ?

Bu yazım da kilitlenen yada açamadığınız Sony cihazlar da sıfırlama hard reset işleminin nasıl yapılacağını anlatacağım. Sony  Xperia cihazlarda resetleme işlemini Sony nin ürettiği yazılımla Sony Pc Companion ile sağlayabilirsiniz. Sony Xperia cihazınız da yazılım yüklemesi yada sıfırlama yapmak için Sony Pc Companion yazılımını öncelikle bilgisayarınıza indirip yazılımı kurmanız gerekmektedir.

Sony PC Companion yazılımı için tıklayın.

Yazılımı yükledikten sonra çalıştırın.

sony xperia yazılım yükleme hard reset 2

Gelen ekranda Support Zone altında bulunan Başlat butonuna tıklayın.

sony xperia yazılım yükleme hard reset 1

Açılan ekranda Telefon / Tablet Bilgisayar Yazılımı Güncelleştirmesi kısmından Başlat butonuna tıklayın.

sony xperia yazılım yükleme hard reset 4

facebook müşteri hizmetleri

Gelen ekran da telefonumu / tablet bilgisayarımı onar kısmına tıklayın. Bu kısmı tıkladıktan sonra cihaz içerisindeki  bilgilerinizin tamamı silinecektir şeklinde bir uyarı gelecektir. Onaylamanız durumunda cihaz içerisindeki tüm bilgi silinecektir ve yazılım yüklemesi (cihaz sıfırlama) adımları açılacaktır.

sony xperia yazılım yükleme hard reset

Bu kısım da cihaz güncellemesi hazırlık aşaması başlayacak.

sony xperia yazılım yükleme hard reset 5

Gelen ekran da listelenen kısımdan cihazınızın modelini seçip İleri butonuna tıklayın. Gelen ekranda ki talimatları izleyerek sıfırlama / yazılım güncelleme işlemini tamamlayın.

sony xperia yazılım yükleme hard reset 6

Yazılım güncellemesi cihaz sıfırlama işlemi başlamıştır. Yazılım güncellemesi sıfırlama işlemi bitene kadar bekleyin. İşlem internet ve bilgisayar hızınıza göre değişebilir. İşlem bittikten sonra cihazınız kapanıp tekrar açılacak. Açıldıktan sonra cihaz ayarlarınızı yapılandırarak kullanabilirsiniz.

Yazılım yükleme / hard reset işlemi tamamlandıktan sonra cihazınız fabrika ayarlarında açılacaktır. İşlem bittikten sonra aynı sorun devam ederse cihazınızın şarj durumunu (şarj %50) kontrol ettikten sonra işlemi tekrarlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.