Tp-Link TD864W Modem Kurulumu İnternet Ayarları

Tp-Link TD864W Modem Kurulumu İnternet Ayarları Nasıl Yapılır ?

Tp-Link TD864W Modem kurulumu yapmak için ;

Modemin IP adresi  olan 192.168.1.1 adresini internet  tarayıcınızın adres satırına yazarak  Enter tuşuna basın.

 

Açılan ekranda modem kullanıcı adı ve şifre isteyecek. Kullanıcı Adı : admin Şifre: ttnet olarak yazıp Giriş butonuna tıklayın.

Şifre değiştirme ekranı gelecektir şifre değişmek istiyorsanız değiştirin.Değiştirmeden geçmek için Geç butonunu tıklayın.

Açılan ekranda Üst menüden Kurulum kısmına tıklayın.Sayfanın en alt kısmına gidin. İnternet ayarlarının yanında bulunan Çöp Kutusu simgesine tıklayarak bağlantıyı silin.

facebook müşteri hizmetleri

 

Daha sonra sayfa da üst kısımda yer alan bilgileri yazın.Kullanıcı adı ve şifre kısmına İnternet servis sağlayıcınız tarafından verilen adsl kullanıcı adı ve şifre bilginizi girin. Kullanıcı adı ve şifrenizi doğru girdiğinizden emin olun.

Bilgileri eksiksiz ve doğru  olarak girdikten sonra önce Ekle butonuna tıklayın.Daha sonra Kaydet butonuna tıklayın.

Ayarlarınız ve bilgileriniz doğru ise internet bağlantınız gelecektir.

Tp-Link TD864W Modem kablosuz internet ayarları:

Modem kablosuz ayarı için üst kısımda bulunan Kurulum menüsüne tıklayın. Sol tarafta WLAN a tıklayın. WLAN alt seçeneklerinde Temel kısmına tıklayın. SSID yazan alana kablosuz ağ adı olarak kullanacağınız bir isim belirleyin.Wifi bağlantısında sık kopmalar yaşamamak için Kanal numarası yazan kısma 1-6 yada 11 olarak wifi kanalı belirleyebilirsiniz.Kablosuz şifre belirlemek için Wlan ın  alt kısmında bulunan Güvenlik kısmıan tıklayın.Şifreleme sistemi olarak WPA2-Mixed  seçin.Alt kısımda açılan PSK anahtarı kısmına wifi kablosuz ağ şifresini belirleyin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.