Yandex Mail Kurulumu POP3 İMAP Mail Ayarları

Yandex Mail Kurulumu Mail Ayarları Pop3 Outlook Mail Ayarları Nasıl Yapılır ?

Yandex E-postanızı sadece Yandex Mail üzerinden değil e-posta programları (Outlook,Thunderbird vb.) üzerinden de kullanabilirsiniz. E-posta kutunuzun ayarlarında POP3 veya IMAP protokollerinin çalışması için ayarları etkinleştirmeniz gerekir.

  • Tüm ayarlar menüsünü açın:

  • E-posta programları öğesini seçin.

İstediğiniz protokolü işaretleyin.

Değişiklikleri kaydedin.

IMAP protokolüne göre Yandex mail ayarları:

IMAP protokolü kullanıldığında e-posta programı sunucu ile eşitlenir ve e-posta kutunuzun klasör yapısını kaydeder. E-posta programı üzerinden gönderdiğiniz e-postalar sadece bilgisayarda değil sunucuda da kaydedilecektir. Bu e-postalara farklı cihazlardan erişebileceksiniz.

E-postanızı IMAP protokolüne göre ayarlamak için:

Gelen e-posta ayarları :

e-posta sunucu adresi : imap.yandex.com.tr

bağlantı güvenliği : SSL

port : 993

Giden e-posta ayarları:

e-posta sunucu adresi : smtp.yandex.com.tr

bağlantı güvenliği : SSL

port : 465

E-posta sunucusuna erişmek için Yandex kullanıcı adınızı ve şifrenizi (veya iki basamaklı kimlik doğrulamayı açtıysanız uygulama şifresini) girin. Login@yandex.com.tr türünde olan bir e-posta kutusundan e-postanın alınmasını ayarlıyorsanız, (@) simgesinin solundaki adres kısmı kullanıcı adıdır.Yandex kurumlar için mail kullanıyorsanız, kullanıcı adı olarak e-posta kutusunun tam adresi belirtilmelidir.

Dikkat! Yandex te e-posta göndermek için internet sağlayıcınızın e-posta sunucusunu kullanmanız önerilmez.

IMAP protokolünün desteği e-posta programında ilk defa giriş yaptığınızda otomatik olarak etkinleştirilecektir.

POP3 protokolüne göre Yandex Mail ayarları :

facebook müşteri hizmetleri

POP3 protokolü kullanıldığında, Tüm ayarlar → E-posta programları menüsünde belirteceğiniz klasörlerden tüm e-postalar e-posta programı tarafından bilgisayarınıza Gelen kutusu klasörüne kaydedilecektir. İhtiyaç duyduğunuzda, e-postaları istediğiniz klasörlere otomatik olarak taşımak için e-posta programında filtreler ayarlayabilirsiniz. Gönderdiğiniz e-postalar sadece bilgisayarınızda depolanacaktır.

  • POP3 protokolü üzerinden e-postaları sunucudan indirdiğinde Yandex.Mail e-postaların kopyalarını otomatik olarak sunucuda kaydeder, fakat e-postaları web arayüzünün yardımıyla manuel olarak silebilirsiniz. E-postaları e-posta programı yardımıyla silmek istiyorsanız IMAP protokolünü kullanın.

E-postanızı POP3 protokolüne göre ayarlamak için :

Gelen e-posta ayarları:

e-posta sunucu adresi : pop.yandex.com.tr

bağlantı güvenliği : SSL

port : 995

Giden e-posta ayarları:

e-posta sunucu adresi : smtp.yandex.com.tr

bağlantı güvenliği : SSL

port : 465

E-posta sunucusuna erişmek için Yandex’teki kullanıcı adınızı ve şifrenizi (veya iki basamaklı kimlik doğrulamayı açtıysanız uygulama şifresini) girin. Login@yandex.com.tr  türünde olan bir e-posta kutusundan e-postanın alınmasını ayarlıyorsanız, (@) simgesinin solundaki adres kısmı kullanıcı adıdır.Yandex kurumlar için mail kullanıyorsanız, kullanıcı adı olarak e-posta kutusunun tam adresi belirtilmelidir.

Dikkat! Yandex te e-posta göndermek için internet sağlayıcınızın e-posta sunucusunu kullanmanız önerilmez.

POP3 protokolüne göre Spam dahil her klasörden e-postanın alınmasını ayarlayabilirsiniz. Bunun içinTüm ayarlar → E-posta programları menüsünü açın ve istediğiniz klasörleri işaretleyin.

E-posta kutusunun içeriği e-posta programları tarafından indirilirken, varsayılan olarak e-postalar okundu olarak işaretlenmez. Aldığınız e-postaları okundu olarak işaretlemek istiyorsanız ilgili seçeneği etkinleştirin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.