Exper Modem Kurulumu Port Açma İnternet Ayarları

Exper Modem Kurulumu internet ayarları nasıl yapılır ?

Öncelikle modem kurulumu yapmadan önce internet servis sağlayıcınızın vermiş olduğu Adsl kullanıcı adı ve Adsl şifrenizi bilmeniz gerekir.

Exper modem kurulumu yapmak için ;

Bilgisayarınızda internet giriş yapmış olduğunuz Web tarayıcı programını (İnternet Explorer, Google chrome, Mozilla Firefox vb.) açın. Web tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın Web adresi olan 192.168.1.1 adresini yazıp Giriş e tıklayın.

Açılan ekranda kullanıcı adı ve şifre isteyen ekran gelecektir. kullanıcı adı: admin şifre:ttnet olarak giriş yapıp Tamam butonuna tıklayın.

exper

Modem arayüzüne girdikten sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekrandan modeminizin web arayüzü şifresini değiştirebilirsiniz. Değişiklik yapmak istemiyorsanız Değiştirmeden Geçiniz butonuna tıklayınız. Değişiklik yapmak istiyorsanız, yeni parolayı yazdıktan sonra Kaydet/Uygula butonuna tıklayınız.

Modem anasayfa ekranı gelecektir.

Sol tarafta bulunan menüden Gelişmiş Kurulum – WAN(İnternet) kısmına tıklayın, açılan sayfada en sağda bulunan Ayarla butonuna tıklayarak modeminizin bağlantı ayarlarını yapabilirsiniz.

Açılan sayfada VPI:8 VCI:35 olarak giriş yapıp İleri butonuna tıklayın.

Gelen ekranda bağlantı tipini PPPoE olarak seçiniz ve İleri butonuna tıklayın.

facebook müşteri hizmetleri

Gelen ekranda internet servis sağlayıcınızdan aldığınız Adsl kullanıcı adı ve şifresini yazdıktan sonra İleri butonuna tıklayın.

Gelen ekranda İleri butonuna tıklayarak devam edin.

Gelen ekranda Kaydet butonuna tıklayın.

Gelen ekranda Kaydet/Yeniden Başlat butonuna tıklayın.

Modem kapanıp tekrar açılıncaya kadar bekleyiniz.Modem ışıklarınız sabitlenince internet erişimi sağlayabilirsiniz.Modem kurulumunuz tamamlanmıştır.

Exper modem port yönlendirme (açma) yapmak için ;

Exper modeminizde port açma işlemi yapmak için modem arayüz sayfasında aşağıdaki adımları takip edin.

Sol taraftaki menüden Gelişmiş Kurulum – NAT – Sanal Sunucu kısmına tıklayın.Karşınıza gelen ekranda Ekle butonuna tıklayın.

Gelen ekranda Özel Servis seçeneğini seçiniz ve program ismi yazınız.(örn: dvr, kamera vb.) Protokol’ü TCP/UDP olarak seçiniz Dış port ve İç porta açacağınız cihazın port değerlerini yazın ve Uygula butonuna tıklayın.

Port tanımlamaları yapıldığında aşağıdaki gibi tablo gelecektir.

 

Exper modem yazılım güncelleme yapmak için ;

Modemde domain kilit varsa (ttnet vb.) yazılım yükleyerek kaldırabilirsiniz.

Sol taraftaki menüden Yönetim – Yazılımı Güncelle kısmına tıklayarak modeminizin Firmware’ini ( Yazılım) güncelleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.