Facebook Sahte Hesap Şikayet Etme Kapatma

Facebook Sahte Hesap Şikayet Etme ve Kapatma nasıl yapılır ?

Bu yazım da Facebook hesabınızı taklit eden kişilerin açtıkları hesapları nasıl şikayet edeceğinizi ve açılan taklit hesabı nasıl kapatacağınızı anlatacağım. Facebook üzerinde hesabınızı taklit eden yada adınıza sahte hesap olarak açılan hesapları şikayet ederek kapatabilirsiniz. Öncelikle Facebook hesabınıza  giriş yapın. Daha sonra da hesabınızı taklit eden profili bulup sahte profile giriş yapın. Gelen sayfa da hesabın sağ üst kısmında Mesaj seçeneğinin yan tarafında bulunan seçenekler üç nokta seçenekler simgesine tıklayın.

facebook sahte hesap şikayet

Butona tıkladıktan sonra açılan sayfa da (Şikayet Et/Engelle) kısmına tıklayın. Açılan sayfa da seçeneklerin bulunduğu sayfa gelecektir. Bu sayfa da (Şikayet Et) kısmını seçin. İşaretleme yaptıktan sonra (Onayla) butonuna tıklayın. Açılan sayfa da şikayet sebebinizi (Bu zaman tüneli beni veya tanıdığım birini taklit ediyor) olarak seçtikten sonra alt kısmında bulunan (Beni taklit ediyor) seçeneğine tıklayın. İşlemi tamamlamak için (Devam) butonuna tıklayın.

facebook müşteri hizmetleri

facebook sahte hesap kapatma

Açılan pencerede (Şikayet Et) kutucuğunu işaretledikten sonra (Devam) butonuna tıklayın. Bu işlemden sonra Facebook ta sizi taklit eden kişinin şikayeti Facebook a bildirilmiş olur. İşlemin sonunda (Şikayetini aldık. Şikayetinin durumunu destek panosunda görebilirsin) bildirimi gelecektir.

Bu işlem sonunda sizi taklit eden hesap hemen kapanmaz. Gerekli incelemeler Facebook tarafından yapıldıktan sonra Facebook hesabı gerçekten sizin hesabınızı taklit ediyorsa kapatılır. Şikayet etme işlemini arkadaşlarınız da tekrar ederse taklit hesap en kısa zamanda kapatılır. Şikayet sayısı artıkça hesap kapatılması hızlanır.

İkinci yol olarak Facebook taklit yada sahte hesabı form doldurarak kapatma işlemi yapabilirsiniz.

Birisi sizi veya tanıdığınız birini taklit eden bir Facebook hesabı açtıysa, bu formu kullanarak da şikayette bulunabilirsiniz.

Formu doldurmak için tıklayın.

Gelen seçeneklerden size uygun seçeneği işaretleyip işleme devam edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.