General Mobile Discovery Wifi Hotspot Açma Ayarları

General Mobile Discovery Wifi Hotspot Ayarları nasıl yapılır ?

General Mobile Discovery telefonunuzu kablosuz modem olarak kullanarak etrafınızdaki cihazlara internet bağlantısı sağlayabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmeniz için telefonunuz da Hotspot yani Taşınabilir Wifi özelliğini açmanız gerekir. Cihazınız da mobil internet erişimi noktasını Hotspot açmanız için gereken adımları birlikte yapalım.

General Mobile Discovery cihazınız da Hotspot (taşınabilir wifi ) ayarları ;

Cihazınız da Hotspot bağlantısını açmak için ;

Cihazınızda Menü den Ayarlar kısmına giriş yapın.

Gelen ekranda Diğer kısmına dokunun. Diğer başlığı yok ise Kablosuz özelliği ve Ağlar kısmına giriş yapın.

discovery hotspot

Kablosuz özelliği ve ağlar kısmına dokunduktan sonra Taşınabilir Mobil Ağ  seçeneğine dokunun.

 

general mobile discovery hotspot

 

Gelen ekranda Taşınabilir Wi-Fİ Noktası kısmında bulunan butonu sağ tarafa doğru çekiniz. Aktif olduğunda butonun rengi değişecektir.

facebook müşteri hizmetleri

 

discovery hotspot 1

Cihazınızın Kablosuz ağ ayarlarını yapmak için Taşınabilir Wi-Fİ Noktası üzerine dokunun. Gelen ekranda Kablosuz hotspot kurulumu yap kısmına dokunun.

discovery hotspot 2

Gelen ekranda kablosuz ağ yayın adınızı ve kablosuz cihazlardan bağlantı için kullanacağınız kablosuz şifrenizi belirledikten sonra Kaydet butonuna tıklayın.

discovery hotspot 3

Ayarlarınız tamamlanmıştır kablosuz cihazlarınızdan kablosuz ağ adınızı bularak kablosuz şifrenizi giriş yapıp bağlantı kurabilirsiniz.

Cihazından internet paylaşımını yapmak için cihazın da internet paketi bağlantısının olması gerekir. Cihazdaki internet mobil bağlantının ( mobil veri ) da açık olması gerekir. Mobil internetinizin olup olmadığını cihazdan internete giriş yaparak test edebilirsiniz.

Not: Cihazda görüşme esnasında internet bağlantısı kuramayabilirsiniz ayarlarınızı yaptıktan sonra buna da dikkat edin.İnternete erişim sağlamanıza engel olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.