Htc One E-posta Mail Kurulumu Ayarları

Htc One E-posta Mail Kurulumu ayarları nasıl yapılır ?

Htc One cihazınızdan şirket yada kişisel mail hesabınıza erişim sağlamak ve mail alabilmek için cihazınız da e-mail posta ayarlarını yapmanız gerekmektedir. Cihazınızda mail kurulumunu yapabilmeniz için kurulum yapmak istediğiniz mail bilgilerini bilmeniz gerekir. Bu yazım da Htc One cihazınızda mail kurulumunu nasıl yapacağınızı anlatacağım.

Htc One E-posta Mail Kurulumu yapmak için ;

Öncelikle cihazınızdan Menü den Uygulamalar kısmına giriş yapın.

HTC One M9 mail kurulumu

 

Gelen ekranda Posta seçeneğine dokunun.

HTC One M9 mail kurulumu 1

Açılan ekran da Microsoft Exchange  ActiveSync seçeneğine dokunun. Gmail, Hotmail yada Yahoo mail hesabı tanımlayacaksanız ilgili seçeneği seçip işleme devam edin.

HTC One M9 mail kurulumu 2

Gelen ekran da tanımlamak istediğiniz e-posta adresinizi ve e-posta şifrenizi girdikten sonra İleri seçeneğine dokunun.

HTC One M9 mail kurulumu 3

facebook müşteri hizmetleri

Gelen ekran da sunucu ayarları kısmı gelecektir. E-posta ​etki\ kullanıcı adı, şifre ve e-mail sunucu adresi (mail sunucu adresi ) gibi gerekli alanları doldurun ve Sonraki kısmına dokunun. Kullanıcı adı ve parola gibi gerekli alanları doldurun ve İleri butonuna dokunarak  devam edin.

HTC One M9 mail kurulumu 4

Gelen ekran da hesap seçenekleri gelecektir. Açılan ekran da hesap seçeneklerini kontrol ettikten sonra Sonraki seçeneğine dokunarak işleme devam edin. ​Hesap seçeneklerini kontrol ettikten sonra İleri kısmına dokunarak devam edin.

HTC One M9 mail kurulumu 5

Gelen ekran da oluşturduğunuz mail hesabı için ad soracaktır. Tanımladığınız hesaba ​isteğe bağlı bir ad verin. Tanımladığınız hesabı varsayılan olarak ayarlamak için Bunu varsayılan posta hesabım yap seçeneğini seçin ve Son kısmına dokunun.

HTC One M9 mail kurulumu 6

 

Gelen ekran da tanımladığınız hesap adını göreceksiniz. E-posta hesabınızın kurulumu tamamlanmıştır. ​E-postalarınızın takibi için uygulamalar menüsünden E-posta kısmına giriş yapın. Gmail hesabı tanımladıysanız Gmail uygulamasına giriş yaparak kontrol edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.