Huawei HG552D Modem Kurulumu İnternet Ayarları

Huawei HG552D Modem Kurulumu İnternet Ayarları nasıl yapılır ?

Huawei Hg 552d modeminizin internet ayarlarını yapmadan önce İnternet servis sağlayıcınızın vermiş olduğu Adsl kullanıcı adı ve adsl şifrenizi bilmeniz gerekir.

Huawei Hg 552d Modem Kurulumu yapmak için ;

Modeminizin internet ayarlarını yapmak için bilgisayarınızı modeme Ethernet (LAN) portundan bağlayınız.

İnternet tarayıcınızın (internet explorer,google chrome,mozilla vb.) adres bölümüne 192.168.1.1 yazın ve Enter tuşuna basın.

huawei hg 552 d modem kurulumu

 

Açılan ekranda kullanıcı adı ve şifre isteyen ekran gelecektir. Kullanıcı adı: admin Şifre: admin (yada superonline) olarak giriş yapıp Tamam butonuna tıklayın.

huawei hg 552d modem kurulumu

Kurulum sihirbazı ile internet bağlantısı gerçekleştirmek için kurulum adımlarını takip ediniz. Üst kısımda ki menü de WAN Ayarları sekmesine tıklayınız.

huawei hg 552 d modem kurulumu 1

facebook müşteri hizmetleri

Açılan sayfa da adsl kullanıcı adınızı ve adsl şifrenizi yazdıktan sonra Uygula butonuna tıklayın.

Huawei HG 552d Modem kablosuz internet ayarlarını yapmak için ;

Modeminizin kablosuz internet ağ adınızı ve kablosuz şifrenizi ayarlamak için Üst menüdeki Kablosuz Ağ Ayarları sekmesine tıklayınız.

huawei hg 552 d kablosuz modem kurulumu

Açılan sayfa da kablosuz ağ adınızı ve kablosuz ağ şifrenizi yazdıktan sonra ayarlarınızı kaydetmek için Uygula butonuna tıklayın.

Huawei HG552D Modem Port açma (yönlendirme) işlemi yapmak için ;

Huawei modeminizden güvenlik kamerası yada farklı bir cihaza erişim sağlamak için modeminizde port açmanız gerekir. Modeminizde port açmak için bağlantı kuracağınız dvr cihazı, kamera vb. cihazınızın port numarası ve ip adresini bilmeniz gerekir. Huawei Hg 552d modeminizde port açmak için sol tarafta Cihaz kısmına tıklayın. Açılan sayfa da üst tarafta bulunan Port Yönlendirme kısmına tıklayın.

huawei hg 552 d modem port açma

Açılan sayfa da port açmak istediğiniz cihazın port numarası, ip adresi ve port adını girdikten sonra ayarlarınızı kaydetmek için Onayla butonuna tıklayın. Ayarlarınızın geçerli olması için modeminizin güvenlik duvarını kapatıp modemi kapatıp açın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.