Linksys Cisco WAG120N / WAG160N Modem Kurulumu İnternet Ayarları

Linksys Cisco WAG120N / WAG160N Modem Kurulumu İnternet Ayarları nasıl yapılır ?

Linksys Cisco WAG120N, WAG160N ve WAG320N modemleriniz de internet erişimi sağlayabilmeniz için modem kurulumu yapmanız gerekir. Modem ayarlarınızı yapılandırmadan önce adsl kullanıcı adınızı ve adsl şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Bu yazım da Linksys Cisco WAG120N, WAG160N  ve WAG320N model modem kurulumlarını nasıl yapacağınızı anlatacağım.

Linksys Cisco WAG120N/WAG160N  ve WAG320N modemlerde internet ayarlarını yapmak için ;

Ayarlarınızı yaparken modem ve bilgisayarınız arasına Ethernet kablosunu bağlayın.

Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını ( İnternet Explorer, Mozilla, Google Chrome vb. ) çalıştırın.

Web tarayıcınızın Adres kısmına 192.168.1.1 adresini yazıp Enter tuşuna basın.

linksys cisco wag120n modem kurulumu internet ayarları

Modem kullanıcı adı ve şifre ekranı gelecektir. Oturum açma ekranında Kullanıcı adı ve Parola alanlarına küçük harflerle admin yazın (varsayılan kullanıcı adı ve parola : admin )  Kullanıcı adı ve Parola kısmını yazdıktan sonra OK (Tamam) butonuna tıklayın.

Modem anasayfa açılacaktır. İnternet ayarlarını yapmak için açılan sayfada üst kısımdaki Setup (ayarlar) kısmına tıklayın. Basic setup kısmına tıklayın.

cisco wag120n modem kurulumu

Basic Setup (Temel Ayarlar) ekranı gelecektir. Enkapsülasyon yönteminizi seçin,   Multiplexing (Çoklama) ve Virtual Circuit (Sanal Devre) (VPI ve VCI) alanlarına İnternet servis sağlayıcınızın sağladığı ayarları girin.

facebook müşteri hizmetleri

Enkapsülasyon: RFC 2516 PPPoE , Multiplexing : LLC , VPI: 8 VCI: 35 olarak giriş yaptıktan sonra adsl kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazdıktan sonra Save settings (ayarları kaydet) butonuna tıklayın.

cisco wag120n modem kurulumu 1

Modem internet ayarlarınız tamamlanmıştır.

Linksys Cisco WAG120N/WAG160N  ve WAG320N modem kablosuz internet ayarları ;

Cisco modeminizin kablosuz internet ayarlarını yapmak için üst kısımda Wireless (kablosuz) sekmesine tıklayın. Basic Wireless Settings kısmına giriş yapıp kablosuz ağ adınızı yazıp kanal seviyesini 1-6 yada 11 olarak ayarladıktan sonra Save settings (ayarları kaydet) butonuna tıklayın. Modem kablosuz şifrenizi belirlemek için Wireless Security kısmına tıklayın.

cisco wag120n modem kablosuz kurulumu

Wireless Security kısmına tıkladıktan sonra açılan sayfa da kablosuz ağ şifresi kısmına kablosuz ağ şifrenizi yazıp Save settings (ayarları kaydet) butonuna tıklayın.

cisco wag120n modem kablosuz kurulumu 1

Modem ayarlarınız tamamlanmıştır. Bilgilerinizin doğru olması durumunda internet erişimi sağlayabilir siniz. Modem ayarlarınız doğru olduğu halde internet erişimi sağlayamıyorsanız internet servis sağlayıcınız la irtibata geçin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.