Pikatel Combomax ADSL Modem Kurulumu İnternet Ayarları

Pikatel Combomax ADSL Modem Kurulumu İnternet Ayarları Nasıl Yapılır ?

Öncelikle modem kurulumu yapmadan önce internet servis sağlayıcınızın vermiş olduğu Adsl kullanıcı adı ve Adsl şifre yi bilmeniz gerekir.

Pikatel Combomax ADSL Modem Kurulumu yapmak için ; 

Bilgisayarınızda internet giriş yapmış olduğunuz Web tarayıcı programını (İnternet Explorer, Google chrome, Mozilla Firefox vb.) açın. Web tarayıcınızın Adres kısmına cihazınızın Web adresi olan 192.168.1.1 adresini yazıp Giriş e tıklayın.

Açılan ekranda kullanıcı adı ve şifre isteyen ekran gelecektir. Kullanıcı adı: admin şifre:password (olmassa ttnet ve admin deneyin ) olarak giriş yapın.Gelen kısımda şifre değiştirme ekranı gelirse değiştirmeden geçiniz butonuna tıklayın.

Gelen ekranda modem ana sayfası açılacak.Açılan sayfada sol kısımda bulunan Gelişmiş Kurulum kısmına tıklayın.Alt kısmında açılan WAN (İnternet) kısmına tıklayın.Gelen sayfada en sağ da bulunan Ayarla yada Düzenle butonuna tıklayın.

Açılan sayfada kurulum ekranı gelecektir.

facebook müşteri hizmetleri

İlk ekranda VPI : 8 VCI :35 olarak giriş yapıp ileri butonuna tıklayın.

Gelen ekranda bağlantı tipini seçerek İLERİ butonuna tıklayın.

Daha sonra açılan ekran Adsl kullanıcı adı ve Adsl şifrenizi giriş yapacağınız ekran açılacak.Adsl kullanıcı adı ve adsl şifrenizi yazdıktan sonra İLERİ butonuna tıklayın.

Açılan sayfadaki ayarları kontrol edip İLERİ butonuna tıklayın.

Gelen ekranda ayarlarınızı kaydetmek için KAYDET butonuna tıklayın.

Ayarları tamamlamak için gelen ekranda Kaydet/yeniden başlat butonuna tıklayın.

Ayarlarınız tamamlanmıştır.Bir kaç dakika beklemeniz gerekecek herhangi bir işlem yapmadan modeminizin kapanıp açılmasını bekleyin.Modem üzerindeki ışıklar sabitlendikten sonra internete giriş yapmayı deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.