TP-LINK TL-WA854RE Router Kurulumu

Tp-Link TL-WA854RE Access point cihazı nasıl kurulur ?

Kurulum yapacağınız Access Point cihazınızı bilgisayarınıza kablo ile bağlayınız. Bilgisayarınız da internet tarayıcınızı (Internet Explorer, Firefox vb.) açınız ve adres satırına cihazın IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basın. Cihazın fabrika ayarlarında tanımlanan arayüz adresi altındaki etikette yazmaktadır.

TL-WA854RE modelinde LAN portu bulunmadığından kablosuz ağ ile cihaza bağlantı sağlayarak kurulumu gerçekleştirmeniz gerekir.

Bilgisayarınızda internet tarayıcınızı (Internet Explorer, Firefox vb.) açınız ve adres satırına cihazın IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basın.

Karşınıza çıkan kullanıcı adı ve şifre sayfasında cihaz kimlik bilgilerini giriniz. Cihazın varsayılan kimlik bilgileri kullanıcı adı : admin şifre: admin şeklindedir.

Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Kuruluma başlamak için Next butonuna basın.

Karşınıza gelen ekranda Region: United States seçili olacaktır, Next butonuna tıklayın.

Karşınıza çevrenizdeki kablosuz ağları bulmak için tarama sayfası gelecektir. Taramanın tamamlanmasını bekleyin.

facebook müşteri hizmetleri

Gelen ekran da çevrenizde bulunan kablosuz ağların listesi çıkacaktır. Bağlanacağınız kablosuz ağı seçerek Next butonuna tıklayın.

Fill in the WiFi Password of your Main Router/AP’nin karşısında yer alan boşluğa seçtiğiniz ağın WiFi şifresini yazmanız gerekir.

Gelen ekran da önce ki adımlarda girmiş olduğunuz bilgileri göstermektedir. Doğruluğu kontrol ettikten sonra Finish butonuna basınız. Restarting… yazan bir ekranda %100’e doğru yükleme yapacaktır.

İşlemler tamamlandıktan sonra yaklaşık 2 dk. bekliyoruz. Sonra bağlantınızın olup olmadığını aşağıda ki ekranda belirtmiş olduğum Status seçeneğine tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

Kurulumunuz tamamlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.